17 lipca, 2024

Sprzedaj zadłużone mieszkanie – z komornikiem

Sprzedaż nieruchomości z komornikiem jest procesem zdecydowanie bardziej skomplikowanym niż ma to miejsce w przypadku sprzedaży tradycyjnej. Fakt, że na mieszkaniu lub domu ciąży komornik najczęściej odstrasza potencjalnych nabywców, którzy boją się problemów, jakie mogą pojawić się w przyszłości. W takiej sytuacji zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy oferującej skup mieszkań za gotówkę Szczecin, również takich z komornikiem.

Sprzedaż mieszkania z komornikiem jest sposobem na to, aby wyjść z trudnej sytuacji finansowej i spirali zadłużeń. Bardzo często można za nie otrzymać zdecydowanie większą kwotę niż miałoby to miejsce w przypadku licytacji komorniczej. Skup tego rodzaju nieruchomości jest skierowany więc do osób, które ze względów finansowych nie są w stanie spłacać swoich zadłużeń, a ich nieruchomość została zajęta przez komornika i od dłuższego czasu nikt nie jest zainteresowany jej zakupem.

Nie ma znaczenia, czy nieruchomość jest zadłużona ze względu na nieopłacanie czynszu lub innych zobowiązań, czy też została już zajęta przez komornika. Przedstawiciel firmy skupującej nieruchomości zadłużone wyceni dom lub mieszkanie i przedstawi wszystkie warunki umowy. Do jej podpisania konieczne jest przedstawienie aktu własności lub numeru Księgi Wieczystej. Niezbędne są również dokumenty potwierdzające zadłużenie lub zajęcie komornicze. Cały proces przebiega szybko i sprawnie, dzięki czemu już w krótkim czasie można otrzymać gotówkę za sprzedaną nieruchomość.