17 lipca, 2024

Czas sadzenia kapusty chińskiej – kiedy sadzić kapustę chińską?

Dla mnie nie ma nic równie pysznego, jak szybko usmażona kapusta chińska w oliwie z oliwek i czosnku z dodatkiem płatków ostrej papryki. Może to nie jest twój smak, ale kapusta chińska może być również używana na świeżo, smażona lub lekko gotowana na parze i jak wszystkie ciemne zieleniny liściaste, jest pełna witamin i minerałów. Jest również łatwa do wyhodowania. Jeśli również jesteś fanem zieleniny, być może zastanawiasz się, kiedy sadzić kapustę chińską? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy sadzić kapustę chińską.

Kiedy sadzić kapustę chińską?

Kapusta chińska to warzywo kapustne uprawiane dla grubych, chrupiących, białych brzegów i delikatnych, zielonych liści. Ponieważ rozwija się w chłodniejszych temperaturach, odpowiedź na pytanie “Kiedy sadzić kapustę chińską?” brzmi: wiosną lub jesienią. To pozwala na przedłużenie świeżych dostaw zieleni przez większą część roku.

Czas sadzenia kapusty chińskiej na wiosnę

Ponieważ kapusta chińska ma tendencję do ginięcia po nadejściu cieplejszych temperatur latem, należy sadzić ją wczesną wiosną, blisko daty ostatnich przymrozków w danym regionie. Można wysiać nasiona bezpośrednio lub przesadzić sadzonki.

Kapusta chińska może być uprawiana w ogrodzie lub w pojemnikach. Aby uzyskać sukcesywne wiosenne sadzenie kapusty chińskiej, należy sadzić kilka nasion co tydzień przez cały kwiecień. W ten sposób kapusta chińska nie będzie dojrzewać jednocześnie, a Ty będziesz mieć ciągłość zbiorów.

Sadzenie kapusty chińskiej jesienią

Kapustę chińską można również sadzić późnym latem lub wczesną jesienią, gdy temperatury się ochłodzą. Jeśli zaczniesz ją uprawiać późnym latem, pamiętaj, że będzie wymagała dodatkowej opieki. Utrzymuj glebę wilgotną i zapewnij im cień podczas najgorętszej pory dnia.

Sadzenie jesienią, w zależności od obszaru, może nastąpić od lipca do sierpnia. Jeśli znajdujesz się w regionie o dużym nasłonecznieniu, posadź tę roślinę bliżej jesieni i upewnij się, że rośliny są zacienione.

Zarówno w przypadku kapusty chińskiej sadzonych jesienią, jak i wiosną, optymalna temperatura gleby dla kiełkowania z siewu bezpośredniego wynosi 4-24 C.. Gleba powinna być dobrze zdrenowana i bogata w substancje organiczne. Nasiona należy umieścić w odległości 15-30,5 cm. od siebie. Utrzymuj glebę w stanie wilgotnym. Kapusta chińska jest gotowa do zbiorów po 45-60 dniach.

3 thoughts on “Czas sadzenia kapusty chińskiej – kiedy sadzić kapustę chińską?

  1. Ja sadzę kapustę najpierw w drewnianych pojemnikach, aby uniknąć mrozów. Dopiero, gdy czas przymrozków minie przesadzam do ziemi w ogrodzie. Polecam usługę spuszczel zwalczanie, gdy drewniane elementy w Twoim domu zostaną zaatakowane przez tego szkodnika.

Comments are closed.