1 grudnia, 2023

W jakiej odległości od siebie sadzić kapustę chińską?

To warzywo przystosowane do chłodnej pogody jest łatwe w uprawie dzięki kilku prostym wskazówkom, w tym dotyczącym właściwego rozmieszczenia kapusty. Jak blisko sadzić kapustę chińską? Czytaj dalej, aby uzyskać informacje na temat sadzenia kapusty chińskiej i jego rozmieszczenia.

Sadzenie kapusty chińskiej

Sadzenia kapusty chińskiej przypada na czas, w którym roślina dojrzewa zanim nadejdą gorące letnie dni lub mroźne zimowe noce. Kapusta nie lubi mieć uszkodzonych korzeni, więc najlepiej jest posadzić ją w ogrodzie, gdy temperatura wynosi 4-24 C.

Ponieważ kapusta ma płytkie korzenie, to dobrze sprawdza się na niewielkich głębokościach lub jako roślina kontenerowa. Należy zwrócić szczególną uwagę na wymagania dotyczące rozstawu kapusty.

Kapusta chińska powinna być sadzona na obszarze dobrze odwodnionym i bogatym w substancje organiczne, o pH gleby 6,0-7,5. Można ją sadzić w pełnym słońcu do częściowego zacienienia. Częściowy cień pomoże utrzymać roślinę przed skręcaniem. Rośliny potrzebują stałego nawadniania.

Jak blisko siebie sadzić kapustę chińską?

Ta odmiana dwuletnia jest uprawiana co roku i może osiągnąć kilka nawet 61 cm wysokości. Ponieważ ma ona płytki system korzeniowy, a rośliny mogą osiągnąć 30-46 cm średnicy, należy zwrócić szczególną uwagę na rozstaw kapusty chińskiej, aby uwzględnić oba te aspekty.

Zasadź nasiona kapusty w odległości 15-30 cm. Kiełkowanie powinno nastąpić w ciągu 7-10 dni. Gdy sadzonki osiągną wysokość około 10 cm, należy je przerzedzić do odległości 15-25 cm.

Rośliny powinny osiągnąć dojrzałość i być gotowe do zbioru w ciągu 45-50 dni od wysiewu.

4 thoughts on “W jakiej odległości od siebie sadzić kapustę chińską?

Comments are closed.